Logo
rosna
pozadi_trat.gif, 6 kB

Stanice techniků

Kde nás najdete a co všechno u nás uvidíte

Stanice techniků je středisko spadající pod Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy. Jak již název napovídá, zaměření kroužků je spíše technického charakteru. Na Stanici techniků se tak nachází různá modelářská odvětví. Kromě  železničních modelářů jsou to také tramvajoví a letečtí modeláři. Automodeláři prohání své závodní speciály na nové velké autodráze. Nejmenším je určená modelářská přípravka, jako předstupeň k modelářským kroužkům je vhodná také dřevodílna. Dále je zde počítačová učebna, kde jsou kroužky a kurzy pro začátečníky i pro pokročilé. Dílnu zde má i kroužek elektrotechniky a robotiky. Mezi „netechnicky“ zaměřené aktivity patří věhlasný fotoklub a výtvarný ateliér. V budově jsou celkem tři víceúčelové sály, kde mají zázemí tanečníci. Tyto sály však slouží i k jednorázovým soukromým akcím. Samostatným vstupem se dostanete do prostor volnočasového Klubu Pohoda. Zde si mladí, kteří nechodí na žádný kroužek, můžou zahrát kulečník, fotbálek nebo šipky. Pro ty úplně nejmenší je k dispozici na Stanici techniků Centrum předškolní mládeže, které funguje podobně jako mateřská škola. Díky prostředí, ve kterém se nachází, nabízí dětem mnoho zajímavých možností.

Stanice techniků pořádá během školního roku různé akce, na kterých se prezentují jednotlivá odvětví činnosti. Všechny tyto akce jsou uvedeny v kalendáři akcí na oficiálním webu Stanice techniků. Odvětví železničního modelářství se prezentuje veřejným provozem na kolejišti.

Dopravní spojení: Ze stanice metra Dejvická tramvají číslo 8 nebo 18 až na konečnou Nádraží Podbaba nebo vlakem na zastávku Praha – Podbaba. V obou případech se vydáte podél tramvajových kolejí zpět do centra a před hotelem International vpravo do ulice Pod Juliskou. Též je možné jet z Dejvické autobusy směr Suchdol (např. 107, 147, 160) na první zastávku Čínská. Dále pěšky ve směru jízdy a za hotelem odbočíte do ulice vlevo. Stanice techniků je první budova po pravé straně a kolejiště naleznete v suterénu budovy.

Adresa: Pod Juliskou 2a, Praha 6 Podbaba, 160 00   mapy.cz      E-mail: technici(zavináč)ddmpraha.cz