Logo
rosna
pozadi_trat.gif, 6 kB

Den otevřených dveří 25. 4. 2015

Poslední den otevřených dveří ve školním roce jsme pojali volněji než obvykle. Slevili jsme z požadavků na modelovou věrnost vozidel, takže mohly vyjet i takové lokomotivy a vozy, které se na trať Posázavského pacifiku nehodí. Náleží pod jinou železniční správu, schází jim správné označení anebo jsou z jiného kraje, jako například ozubnicová lokomotiva. Některé starší modely se už také nehodí vystavovat společně s těmi moderními, detailně provedenými.

 

 

 

 

K vidění byla vozidla hned několika epoch. Prvorepublikový rychlík s parní lokomotivou mohl na hlavním nádraží zastavit hned vedle modrobílého vlaku EuroCity. Lokálku obsluhoval Malý bejček se zelenými dvouosými vozy, stejně tak ale i Zamračená s patrovou soupravou. Jezdily také elektrické lokomotivy, přestože nad hlavní tratí není všude postavené trolejové vedení.

 

K zajímavým soupravám patřil oblíbený pivní expres (PivEx), složený z krytých vozů na přepravu piva všech možných značek. Po minulé zimní sezóně bylo třeba odvézt sněžný pluh KSP – 411S zpět do jeho deponie, kde vyčká na příští zimu. Tohoho výkonu se zhostila lokomotiva řady 743 přezdívaná Elektronik. Další zajímavou přepravou bylo odvezení úzkorozchodných lokomotiv z jejich pomyslného běžného působiště do dílen na vyvazovací opravu. Tato souprava nepochybně předznamenává další ročník našeho letního tábora v blízkosti jindřichohradeckých úzkokolejek. 

 

 

 

 

Dubnové ježdění je tentokrát na delší dobu poslední. Přes léto se na kolejišti pracuje na větších projektech, které by se o školním roce mezi dny otevřených dveří nestihly. Nejinak tomu bude i o letošních prázdninách. Po čtvrté hodině odpoledne, kdy po lokálce projely poslední vlaky, byla zahájena výluka traťové úseku Kácov – Zruč nad Sázavou (mimo) z důvodu rekonstrukce dopravny Samechov. Kolejiště ve stanici bylo kompletně sneseno a bude položeno v nové poloze, s novými kolejemi, elektroinstalací i krajinou. Některé z těchto prací můžete sledovat v naší facebookové skupině.