Logo
rosna
pozadi_trat.gif, 6 kB

Čmelák T669 Piko

Příjemným vánočním dárkem pro mnoho českých modelářů je dlouho očekávaný Čmelák T669.0 od firmy PIKO v měřítku 1:87. Načasování uvedení na trh před Vánoci se firmě PIKO povedlo a vzhledem k velmi příznivé ceně modelu lze očekávat, že ji pod stromečkem najde mnoho zkušených i začínajících modelářů.

Zpracování modelu je překvapivě přesné a model není ochuzen o detaily. Příjemně na pohled působí zejména pevné a odolné zábradlí na ochozech lokomotivy. Pěkným detailem je pak plastická hvězda na čelech lokomotivy. Model má hnané čtyři nápravy a dvě kola jsou opatřeny bandáží. Rám je kovový a na čelníku má naznačené brzdové hadice a hák. Model je bohužel zpřevodován hodně do rychla a modelová jízda lokomotivy vyžaduje velmi střídmé ovládání regulátoru. Rozjezd by mohl být plynulejší.  


Model působí na pohled velmi dobře a pokud Vám nevadí některé malé nepřesnosti a trochu horší vlastnosti pojezdu, můžeme model vřele doporučit.

Jeden komentář k příspěvku “Čmelák T669 Piko”

  1. , Železnice Podbaba » Archiv » Den otevřených dveří 14. 12. 2013 říká:

    […] si statečně poradila. Novému výrobku od Pika je něnován samostatný článek. Ve stínu obdivu nové lokomotivy tak trochu zůstaly i další […]